Barskåp, Swedish Grace, 1920-tal.

Björkfanérat skåp på benställning. Spegelskiva ovanpå med rutmönster. En snurrbar skåpdörr med hylla bakom samt delvis spegelklädd insida. Dörren med intarsia. Bredd 57, djup 43, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Något slitage. Två mindre skador/avslag i träet. En delvist lös list på den snurrbara hyllan. Låset slår runt. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13