Gustaf Möllenborg

(1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(1796-1851)

Gustaf Möllenborg, ljusstakar, ett par, silver, senempire, Stockholm 1837.

Kolonnformade med dekor av blommor och slingrande blad, rund fot med kymationbård. Höjd 26 cm.

Smärre slitage. Smärre bucklor. Fyllda fötter.

Klubbat pris
440
5 047
460
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (11 bud)
24 apr 18:08
440 EUR
24 apr 17:05
420 EUR
24 apr 17:05
410 EUR
23 apr 15:21
390 EUR
20 apr 20:36
370 EUR
20 apr 20:34
350 EUR
20 apr 20:34
340 EUR
18 apr 23:22
320 EUR
18 apr 21:40
300 EUR
18 apr 9:41
270 EUR
17 apr 23:20
250 EUR
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38