Hans Hedberg. skålfat, starkeldsfajans, Biot, Frankrike.
Organisk form glaserat i brunt och grå-vitt. Signerad Hhb Biot. Längd 35, höjd 11 cm.
Krackelyr. Slipat nagg med små retuscher.