Nils Jonsson, sideboard "Arild", Bra Bohag, Troeds, 1960-tal.

Fanerat med teak. Två skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning, mittsektion med fyra draglådor. Märkt Troeds Modell Arild Design Nils Jonsson Made in Sweden Bra Bohag. Bredd 190, djup 43, höjd 78 cm.

Visst slitage. Märken. Repor. Smärre fläckar.

Utropspris
10 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38