Allmoge
1545660

Säte till släde, allmoge, Hälsingland, tidigt 1800-tal.

Polykromt bemålat säte till släde, märkt AES och otydligt daterad 1819. Smidda järnbeslag. Längd 92, bredd 80, höjd 53 cm.

Slitage. Skador. Torrsprickor.

1 750
153
160
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (9 bud)
14 apr 12:26
1 750 SEK
14 apr 12:25
1 600 SEK
12 apr 21:25
1 500 SEK
12 apr 21:25
1 400 SEK
12 apr 21:25
1 300 SEK
12 apr 21:25
1 200 SEK
12 apr 13:27
1 000 SEK
11 apr 23:21
800 SEK
11 apr 23:08
500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38