Stoppad sits med brun skinnklädsel, ovansidan klädd med fårskinn. Pelarfot av vitlackerad metall. Diameter 48, sitthöjd 41 cm.
Slitage. Klädsel med ställvisa skador. Märken. Ställvis färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10