Smyckesset, armband, ring samt örhängen, silver .916, emalj och tigeröga, Finska importstämplar 1956.

Armband bredd 13-27 mm. Längd 17 cm.
Ring storlek 18/57.
Örhängen mått 18 x 16 mm. Stift.

Smärre åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR