Skrivbyrå, Stockholmsarbete, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Fanerad med mahogny. Fyra lådor, varav den övre med nedfällbar front. Beslag av mässing. Fötter i form av bronserade lejontassar. Bredd 110 cm, djup 53 cm, höjd 93 cm. Nyckel finns.
Smärre skador. Lagningar.
Klubbat pris
6 200
541
566
Utropspris
6 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (12 bud)
3 maj 13:05
6 200 SEK
3 maj 13:05
6 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
3 maj 13:05
5 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
3 maj 13:03
5 600 SEK
3 maj 13:03
5 400 SEK
3 maj 13:02
5 200 SEK
3 maj 13:02
5 000 SEK
3 maj 13:02
4 800 SEK
3 maj 13:02
4 600 SEK