Skåp, 1800-tal, Sengustaviansk stil.

Fanerad med jakaranda. Beslag av förgylld mässing. Front med en låda samt pardörrar med bakomvarande hyll- och lådinredning. Längd 97, bredd 47, höjd 119 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Omfanerad samt fötterna kompletterade under tidigt 1900-tal. Smärre fanerskador.

Auktionen avslutas
2 dagar 19 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H137