Einar Barnes, papperskorg, "Skandi", SAROY, Salon Radiolaatikko Oy, Finland 1960-70-tal.

Ekfanerad. Bredd 40 cm, höjd 44 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Saroy tillverkade norska PS Heggens produkt på licens.

Utropspris
250 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923