Fåtöljer, ett par, 1950-tal.

Fåtöljer, ett par, 1950-tal.

Stomme av teak, fast stoppad klädsel. Bredd 67 cm, sitthöjd 42 cm, totalhöjd 69 cm. Klädd i Kvadrat no 810- tyg.

Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
800 EUR
Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923