Numrerade 1-5, 8, 10, 12-19. Vardera ca 16 x 11 cm. Plastfodral.
Kort saknas. Bl a kortet på Cassius Clay, nr 6, saknas. Slitage. Omslag med tusch.
Hemmets Journal gav i samband med olympiska spelen i Rom 1960 ut en serie samlarkort med olika idrottare. 20 ark ingick, korten satt ihop fyra st på varje ark.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor