Bartmanskrus, saltglaserad keramik, 1600/1700-tal.

Dekor av ett ansikte i låg relief. Höjd 33 cm.

Litet nagg. Glasyrmistor och sprickor. Visst slitage.

Klubbat pris
750
69
72
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
18 jun 19:30
750 SEK
18 jun 19:30
700 SEK
18 jun 12:50
650 SEK
16 jun 20:56
600 SEK
14 jun 16:34
550 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?