Bägare, 5 st, silver, bl.a. MGAB, Stockholm 1946,

2 bägare med invändig förgyllning, MGAB, Stockholm, 1946, höjd 13 cm.
1 bägare i slät modell med dekor av pärlstav, K. Anderson, Stockholm 1901, höjd 6 cm.
1 bägare med graverad dekor av stadsmotiv, Ryssland 1884, höjd 4,5 cm.
1 bägare i slät modell, KGMG, Uppsala 1917, höjd 5 cm.
Total vikt 200 gram.

Smärre slitage och bucklor. Gravyr.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?