Herrbyrå, 1800-talets slut
Fanerat med valnöt och rot. Sex lådor varav två med fällbar front. Låsbar sidoklaff. Bredd 64, djup 48, höjd 141 cm
Smärre fanerskador, slitage. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10