FÅTÖLJ, "Bibendum", Eileen Gray, Classicon, 1900-talets fjärde kvartal.

Svart skinnklädsel.

Bruksslitage.

Modellen formgiven 1929 och uppkallad efter Michelinmaskoten "Bibendum Man".

Utropspris
6 000 SEK