Atelier Fauni

(Finland)
Atelier Fauni
(Finland)

Muminfigurer, 4 st, Atelier Fauni, Finland, 1950/60-tal.

Trä, tyg, skinn mm. Muminmamma, Muminpappa, Mumin och Lilla My. Stämpelmärkta. Höjd 9-14 cm.

Slitage. Skador. Delar saknas. Lösa delar. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14