Halsband med pärlhänge i 14K guld. Finska stämplar 1976 och 1983.

Hängets höjd 21 mm.
Kedjans längd 42 cm.
Total vikt 4,2 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
250 EUR