Schäslong, 1800-talets slut.

Schäslong, 1800-talets slut.

Stomme av svärtat trä med med skuren dekor av pinjekottar och voluter, svarvade ben. Helstoppad och klädd med textilen "Vägen" från Firma Svenskt Tenn. Medföljande pöl. Längd 155, bredd 65, sitthöjd 46, höjd 74 cm.

Senare klädsel. Torrsprickor. Lagningar. Smärre fläckar.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 apr 19:46
3 200 SEK
18 apr 20:22
3 000 SEK
18 apr 8:17
1 900 SEK
17 apr 21:13
1 800 SEK
17 apr 20:51
500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38