Servis, 14 delar, porslin, "Musselmalet", hel- och halvblonde, Royal Copenhagen, Danmark.

Bestående av:
2 ljusstakar med ljusmanschetter, modell 15.
1 gräddkanna, modell 50.
1 vas, modell 1016.
1 sockerskål med lock, modell 398.
1 serveringsfat med förgylld bräm, modell 19.
2 kaffekoppar med fat, modell 1035.
1 kaffekopp, modell 719, med fat modell 1035.
5 assietter, modell 574.

1 kaffefat, modell 1035, andrasortering.
5 assietter, modell 574, tredjesortering. Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23