Augusta Soldan

(Finland, 1826-1886)
Augusta Soldan
(Finland, 1826-1886)

Augusta Soldan, Flodlandskap.

Signerad och daterad 1875. Olja på duk 39,5x56 cm.

Åldersrelaterat slitage. Litet färgbortfall.

Utropspris
550 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?