Karmstolar ett par samt taburett, rokokostil samt rokoko, omkring år 1900 samt 1700-tal.
Mörkbetsade med rikt skuren dekor av bl a akantus och kartuscher. Stoppade och klädda i mönstrad textil. Sitthöjd ca 45 cm. Bredd fåtöljer 75 cm.
Taburett äldre.
Slitage. Senare klädsel. Taburett maskstungen.
Klubbat pris
2 700
236
249
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
11 maj 17:37
2 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
11 maj 17:37
2 500 SEK
11 maj 17:37
2 500 SEK
11 maj 17:07
2 300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
10 maj 6:54
2 100 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
10 maj 6:54
2 000 SEK