Karmstolar ett par samt taburett, rokokostil samt rokoko, omkring år 1900 samt 1700-tal.

Mörkbetsade med rikt skuren dekor av bl a akantus och kartuscher. Stoppade och klädda i mönstrad textil. Sitthöjd ca 45 cm. Bredd fåtöljer 75 cm.
Taburett äldre.

Slitage. Senare klädsel. Taburett maskstungen.

Klubbat pris
2 700
236
249
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
11 maj 17:37
2 700 SEK
11 maj 17:37
2 500 SEK
11 maj 17:37
2 500 SEK
11 maj 17:07
2 300 SEK
10 maj 6:54
2 100 SEK
10 maj 6:54
2 000 SEK
10 maj 6:06
1 900 SEK
8 maj 6:50
1 800 SEK
5 maj 9:34
1 400 SEK
5 maj 4:48
1 200 SEK
5 maj 0:11
1 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79