Bordslampa/vas, porslin, Kina, omkring år 1900.

Underglasyrblå dekor av figurscen. Förgyllda monteringar, för en ljuspunkt. Textilklädd lampskärm. Höjd 70 cm.

Senare monterad som lampa. Ej funktionstestad. Glasyrmistor. Lampskärm med skador.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?