Golvur, 1800-tal

Golvur, 1800-tal

Fodral i mahognyfaner med detaljer i mässing, krönade urna. Emaljerad urtalvla märkt O Ljungdahl Stockholm. Pendel, lod, vev. Höjd ca 237 cm. Nyckel finns.

Smärre fanerskador. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

Klubbat pris
3 900
343
364
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
13 maj 19:14
3 900 SEK
13 maj 19:11
3 700 SEK
13 maj 19:11
3 500 SEK
13 maj 19:11
3 400 SEK
13 maj 19:11
3 200 SEK
13 maj 19:10
3 000 SEK
13 maj 19:10
2 800 SEK
13 maj 19:10
2 600 SEK
13 maj 19:10
2 400 SEK
13 maj 19:09
2 200 SEK
13 maj 19:03
2 000 SEK
6 maj 21:35
1 300 SEK