Fåtöljer, ett par, Louis XV-stil, 1900-talets mitt.
Stomme av mörkbetsad bok med dekor av krönande blomsterknippe. Stoppade med mönstrad textilklädsel. Lös dyna i sits. Sitthöjd 48, bredd 68, höjd 103 cm.
Smärre slitage. Märken, nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor