Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Ingeborg Lundin
(Sverige, 1921-1992)

Ingeborg Lundin, skål, "Ariel", Orrefors.

Blått glas med innesluten stiliserad dekor, signerad Orrefors Graal Nr 337-68 Ingeborg Lundin. Diameter 23,5, höjd 11 cm.

Smärre slitage. Skrapmärken undertill. Mikronagg.

Utropspris
2 500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?