Hans J. Wegner, soffbord "AT12" för Andreas Tuck Danmark 1960-tal
Fanerad med ek, avtagbara ben, ca 150x62x56,5 cm
Obetydligt ytslitage. Smärre repor.
Inköpt 1965 enligt kvitto. Stått på samma plats, i samma hus, sedan dess.