Madeleine Pyk – en samling F769

Sked, silver, sannolikt Norge 1700/1800-tal

Ostämplad. Slätt blad, skaftet med dekor av tvärgående ränder samt spiralvridet med avslutande slät knopp. Längd 15 cm. Vikt 21 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02