Ulla & Gustav Kraitz

(Sverige, 1900-tal)
Ulla & Gustav Kraitz
(Sverige, 1900-tal)

Ulla & Gustav Kraitz, fågel, stengods, signerad

Glasyr i blått med stänk av guld. Inristad signatur Kraitz samt Prov. Längd 20, höjd 10 cm

Obetydligt slitage

Klubbat pris
2 700
238
249
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
23 apr 21:06
2 700 SEK
23 apr 20:12
2 500 SEK
23 apr 17:00
2 300 SEK
23 apr 16:59
2 100 SEK
23 apr 16:59
2 100 SEK
23 apr 15:46
1 900 SEK
22 apr 19:30
1 800 SEK
21 apr 16:01
700 SEK
20 apr 11:38
600 SEK
17 apr 13:47
500 SEK
17 apr 8:57
400 SEK
16 apr 19:20
300 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09