Karmstol, Rokoko, 1700-talets mitt.

Stomme av betsat lövträ, lös textilklädd sits. Arbalèteformad framsarg, skurna musselformationer. Sitthöjd 45, bredd 70, höjd 104 cm.

Ställvis slitage. Lagningar. Senare klädsel.

2 500
227
238
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
12 jun 10:25
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?