Fåtölj, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Gråmålad med guldmålade detaljer, blå textilklädsel. Sargen med skuren bandfläta samt anfang med hörnfleuroner. Ryggen med två krönande rosor. sitthöjd 45, bredd 74, höjd 95 cm.
Något slitage och färgbortfall.
Klubbat pris
4 000
364
381
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
12 jun 21:47
4 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
12 jun 20:44
3 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
12 jun 19:42
3 600 SEK
11 jun 14:34
3 400 SEK
11 jun 14:32
3 200 SEK
11 jun 14:32
3 000 SEK
11 jun 14:32
2 800 SEK
11 jun 14:32
2 600 SEK
11 jun 14:32
2 400 SEK
10 jun 22:43
2 200 SEK
10 jun 22:43
2 000 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor