Servis 32 dlr "Musselmalet" hel och havblonde Royal Copenhagen Danmark 1950-1991 porslin.

Bestående av;
14 st koppar med fat nr 1/1035, höjd koppar 6,5 cm, diameter fat 13,5 cm, 1 st fat med 3 st kantnagg
12 st assietter nr 1/1087 diameter 17,5 cm, 1 st med ett större kantnagg
1 st fat på fot nr 1/1022, diameter 28 cm, höjd 18 cm
1 st lövförmat fat nr 1/548, längd 22,5 cm
1 st sockerskål nr 1/1112, höjd 7,5 cm
1 st gräddkanna nr 1/1031, höjd 8 cm
Ljusstakar ett par nr 1/1138, höjd 10 cm
1 st askfat nr 1/1004, diameter 7,5 cm

Smärre bruksslitage. 4 st kantnagg.

Utropspris
8 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95