Per Wickenberg

(Sverige, 1812-1846)
Per Wickenberg
(Sverige, 1812-1846)

Per Wickenberg, "Kringresande sällskap i skogsglänta 1844"

Olja på duk, signerad och daterad 1844, 52,5x62 cm

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Inköpt på Falkloo's i Malmö 1998

Konstnär

Representera på museerna i Linköping och Norrköping.

Utropspris
6 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?