Dräktsmycken 5 dlr, bland annat Peter Magnus Wallengren Ystad 1845

Delvis av silver, utsmykning i form av filigranarbete och fasetterat glas, skärp av Peter Magnus Wallengren Ystad 1845 mäter 8x4,3 cm, kedja längd ca 126 cm, brosch av knappar mäter 38x20x20 mm möjligen Nederländsk exportstämpel, broscher ett par med graverad dekor och fasetterat glas mäter 35x30 cm styck, total vikt ca 116,4 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg. Anlupen.

Auktionen avslutas
1 dag 17 timmar
500
45
47
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 550 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
10 jul 10:02
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - K6
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?