David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

David Rosén, bokhyllor, ett par, "Futura", Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Byråer med lös hyllöverdel. Fanerade med mahogny. Brickmärkta. Bredd 60, djup 41, höjd 70-160 cm Nyckel finns.

Mindre nagg på vardera bokhyllor. Ställvis slitage, fläckar och repor samt smärre fanerskador.

Utropspris
5 000 SEK