Värja, svensk, för ämbetsman, 1800-tal.

Tveeggad klinga. Korsformat mässingsfäste. Kavelplattor av pärlemor. Svart balja av läder med två mässingsbeslag. Längd med balja 91 cm.

Balja med tejpad lagning. Något slitage. Sprickor/liten lagning på en pärlemorplatta.

1 600
145
152
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
14 jun 9:22
1 600 SEK
13 jun 7:29
1 500 SEK
9 jun 17:48
1 000 SEK
9 jun 9:22
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor