Hans Hedberg

(Sverige, 1917-2007)
Hans Hedberg
(Sverige, 1917-2007)

Hans Hedberg, skulptur, ägg, Biot, Frankrike.

Fajans, spräcklig glasyr i brunt, beige och orange, signerad Hhg. Höjd ca 10, inklusive metallställ 12 cm.

Smärre ytslitage. Glasyrmistor. Tejp längs med kanterna.

Formgivare

Utropspris
5 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?