Sabel, 1800-tal, med balja.

Sabel, 1800-tal, med balja.

Böjd klinga. Mässingsfäste med tre byglar. Stålbalja med två koppelringar. Längd 99 cm.

Slitage. Lösa delar. Del i spetsen av baljan sakas.

Auktionen avslutas
1 dag 17 timmar
1 500
136
143
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
10 jun 18:06
1 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - F1