Bergboms

(Sverige)
Bergboms
(Sverige)

Bordslampor, ett par, Bitossi för Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Keramik. Kopparfärgade samt med oglaserat parti med reliefdekor. Etikettmärkta Bergboms. Höjd inkl lampsockel ca 40-42 cm.

Smärre slitage, en med nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?