Bordslampor, ett par, Bitossi för Bergboms, 1970-tal.

Stengods, blank glasyr i vitt med pressad dekor. En ljuspunkt vardera. Etikettmärkta Bergboms. Höjd inklusive sockel 46 cm.

Ej funktionstestade. Smärre slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?