Fåtöljer, ett par, Chesterfieldmodell, OY BJ Dahlqvist AB, BD Furniture, Jakobstad, Finland, 1900-talets andra hälft.

Skinnklädda med lös dyna i sitsen. Rundad knapphäftad rygg. Etikettmärkt. Sitthöjd 46, bredd 100, djup 65 cm.

Slitage. Smärre skador i skinnet.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?