Toni Zuccheri

(Italien, 1937-2008)
Toni Zuccheri
(Italien, 1937-2008)

Toni Zuccheri, taklampa, Venini, Italien 1960-tal.

Vitmålad metallstomme. Klart glas. Med 8 ljuspunkter. Totalhöjd ca 45 cm. Diameter ca 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall på stommen. Några glas med skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
600 EUR