Luktdosa, silver, 1700-tal.

Luktdosa, silver, 1700-tal.

Delvis förgylld, balusterformad, med driven och ciselerad dekoratin av blommor och musselformationer. Stämplad H V. Höjd 6,5 cm. Vikt 26 gram.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?