Atelier Fauni

(Finland, Född 1952)
Atelier Fauni
(Finland, Född 1952)

Atelier Fauni, Muminfigur, "Hemulen" Ateljée Fauni, 1950/60-tal.

Märkt "Hemuli, Atelier Fauni Finland". Höjd ca. 15 cm.

En hand är lös. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Mikael Nygård
Mikael Nygård

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1049. Skulptur, lergods. Wei/Suidynastin.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK