Atelier Fauni

(Finland)
Atelier Fauni
(Finland)

Atelier Fauni, Muminfigur, "Hemulen" Ateljée Fauni, 1950/60-tal.

Märkt "Hemuli, Atelier Fauni Finland". Höjd ca. 15 cm.

En hand är lös. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR