Friedrich Gornik

(Tyskland, 1877-1943)
Friedrich Gornik
(Tyskland, 1877-1943)

Friedrich Gornik, bordslampa, Jugend, 1910-20-tal.

Signerad F.Gornik. Patinerad brons med glaskupa. För två ljuspunkter. Höjd 46, bredd 21 cm.

Ej funktionstestad. Bristning i metallringen som bär lampskärmen. Ställvis ytslitage.

Auktionen avslutas
7 dagar 2 timmar
2 000
179
190
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
13 jul 14:50
2 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V23
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?