Minke van Voorthuizen

(Nederländerna, Född 1965)
Minke van Voorthuizen
(Nederländerna, Född 1965)

Minke van Voorthuizen, bord, "Cobalt", Cascando, Holland, 2000-tal.

Rund, slipad bordsskiva av härdat glas, förkromat ben, svart gjutjärnsfot. Diameter 60 cm, höjd ca 73,5 cm.

Smärre fläckar på foten. Smärre repor i glaset.

Utropspris
250 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?