Lavoar, tidigt 1900-tal.

Lavoar, tidigt 1900-tal.

Vitmålad med bronserade detaljer. Två lådor samt skåp. Dekor av lagerkransar. Skiva av marmor. Uppsats med blåvitt kakel. Bredd 101, djup 56, höjd 127 cm.

Slitage. Färgbortfall. Repor. Nagg. List lös. Fläckar. Krackelyr på kakel. Två kakelplattor spruckna.

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?