Hans J. Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans J. Wegner
(Danmark, 1914-2007)

Hans J. Wegner, matbord, "Savbukkebordet AT 303", Andreas Tuck, Danmark.

Skiva fanerad med teak på benställning av ek och mässing. Längd 160, bredd 86, höjd 72 cm.

Fanerskador. Märken. Smärre fläckar.

Formgivare

Utropspris
15 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?